Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Is de Kerk nog te redden?[e-boek e-boek]

Hans Küng

Is de Kerk nog te redden?
Dit is een ePub2 ePub2 e-boek
Prijs: € 15,99
Voorraad#stock_type# onbekend
Let op: dit is een ePub2 ePub2 e-boek
Bestel je voor het eerst een digitaal product? Lees dan eerst de informatie over het bestellen, downloaden en gebruiken van digitale producten!
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789025902711
Auteur(s) : Hans Küng
Taal : Nederlands
Onderwerp : Theologie
Thema : Rooms-katholicisme, Rooms-Katholieke Kerk
Uitgever : Have, Ten
Verschenen : December 2012
Uitvoering : E-boek
Conditie : Nieuw
Pagina's : 256
Beschrijving

'In de huidige situatie kan ik het niet langer verantwoorden om te zwijgen,' zegt Hans Küng. De katholieke kerk is ziek, misschien wel doodziek. De crisis gaat veel verder dan de misbruikaffaires. De hele structuur van die kerk - met haar machts- en waarheidsmonopolie - deugt niet. Toch blijft Küng een visioen van een andere Kerk koesteren.

Een greep uit zijn agendapunten voor een reddingsoperatie: het huwelijk voor priesters en bisschoppen openstellen, het kerkelijk recht grondig hervormen, leken en de clerus opnieuw betrekken bij de benoeming van de bisschoppen, en alle kerkelijke ambten voor vrouwen toegankelijk maken. Pas als de kerk hierover het gesprek aangaat, kan zij overleven.

Na een jarenlang conflict ontnam het Vaticaan Hans Küng zijn kerkelijke onderwijsbevoegdheid. Hij bleef echter doceren en schrijven, wat onder andere uitmondde in een imposante trilogie over de wereldgodsdiensten.

Velden met een * zijn verplicht