Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Vechten tegen de golven

Ineke Kraijo

Prijs: € 9,99
Voorraad#stock_type# onbekend
(2 beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789085432999
Auteur(s) : Ineke Kraijo
Taal : Nederlands
Onderwerp : Fictie 10 12 jaar
Thema : Kinderen / tieners: fictie en waargebeurde verhalen
Uitgever : Royal Jongbloed
Verschenen : November 2017
Druk : 1
Uitvoering : Hardcover
Conditie : Nieuw
Pagina's : 119
Afmetingen : 233 x 153 x 17 mm
Gewicht : 340 gram
Beschrijving

Dirk woont op het eiland Marken, in de Zuiderzee. Als hij 12 wordt, moet hij van school af om te gaan werken als visser, net als zijn vader en opa. Dirk wil veel liever doorleren om dokter te worden, maar hij heeft geen keus.

In de nacht van 13 op 14 januari 1916 steekt er een zware storm op. Het eiland overstroomt. De golven beuken de huizen kapot en bijna niemand kan zwemmen. Ook het huis van Dirk komt onder water te staan. Dirk moet vechten voor zijn leven en voor dat van zijn familie, maar het water is sterk. Zullen ze het overleven?

Verschenen: januari 2016.


Het nieuwe jeugdboek van schrijfster Ineke Kraijo speelt zich 100 jaar geleden af, op Marken en de Zuiderzee. In 1916 kwam een groot gebied rond de Zuiderzee onder water te staan na hevige stormen en slagregens.

Velden met een * zijn verplicht
Klantbeoordelingen
vechten tegen de golven
Recensie door: Karin

Met 'Vechten tegen de golven' heeft Ineke Kraijo (weer) een mooi en spannend kinderboek afgeleverd. Het verhaal neemt je mee in de wereld van Dirk, zoon van een visser in Marken en voorbestemd om te gaan werken als visser. Zijn verlangen om naar school te gaan en door te leren en zijn verdriet dat hij niet mag en kan doen wat hij graag wil, wordt goed weergegeven door de schrijfster. De zware storm in 1916, die een groot deel van de huizen in Marken verwoest, wordt realistisch en spannend beschreven. Eenaanrader voor jonge lezers vanaf 9 jaar!

vechten tegen de golven
Recensie door: Joy van der staak

Het is een mooi boek. Ineke Kraijo schrijft sowieso mooi, maar dit boek is echt helemaal toppie. Ze laat je echt helemaal inleven in Dirk, de hoofdpersoon. kortom: super!