Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Hersenspoeling[e-boek e-boek]

De psychologie van gedachtenbeïnvloeding

Joost Meerloo

Hersenspoeling
Dit is een ePub ePub e-boek
Prijs: € 12,99
Voorraad#stock_type# onbekend
Ook verkrijgbaar als:
Let op: dit is een ePub ePub e-boek
Bestel je voor het eerst een digitaal product? Lees dan eerst de informatie over het bestellen, downloaden en gebruiken van digitale producten!
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789083292960
Auteur(s) : Joost Meerloo
Onderwerp : Psychologie
Uitgever : Maatkamp
Verschenen : Januari 2024
Uitvoering : E-boek
Conditie : Nieuw
Beschrijving

'Het klassieke boek over hersenspoeling' - Wikipedia

Dit boek is een van de vroegste en bekendste studies over sociale controle, politiek conformisme en menticide. De Nederlands-Amerikaanse psycholoog en psychiater Joost Meerloo, de enige uit een gezin van zes kinderen die aan de holocaust ontkwam, heeft zelf enkele van de vele tactieken van gedachtencontrole ervaren die toegepast worden door totalitaire regimes.

In dit boek geeft dr. Meerloo een systematische analyse van de methoden van hersenspoeling en sociale controle, waarbij hij onderwerpen behandelt zoals psychologische dwangmiddelen, massawanen, showprocessen, mentale besmetting, semantische mist, angst en andere technieken die gebruikt worden om de massa te onderwerpen. Veel van dr. Meerloo's voorspellingen zijn in de Koude Oorlog uitgekomen, en in onze moderne wereld, die voortgedreven wordt door nieuwe media en hypermoderne technologieen, krijgen zijn ideeen een nieuwe en diepere betekenis.

Dr. Meerloo's klassieke werk is een nuttig hulpmiddel voor iedereen die er werk van wil maken zijn of haar eigen vrijheid van doen en denken te verdedigen.

Joost Abraham Maurits Meerloo werd op 14 maart 1903 geboren in Den Haag. Hij overleed op 17 november 1976 in Amsterdam.

Velden met een * zijn verplicht